۱۴۰۱-۰۳-۰۱

استفاده از دو روش بیومتریک؛ راه حل امن هویت‌ سنجی در گجت های هوشمند

استفاده از دو روش بیومتریک؛ راه حل امن هویت‌ سنجی در گجت های هوشمند

استفاده از دو روش بیومتریک؛ راه حل امن هویت‌ سنجی در گجت های هوشمند

برخی از کارشناسان در حال کار روی روشی هستند که در آن از دو روش هویت سنجی به‌صورت هم‌زمان استفاده می‌شود. استفاده‌ی هم‌زمان از دو روش بیومتریک از این نظر مهم است که در صورت هم‌زمان نبودن، به دلیل طولانی شدن فرایند ورود به سیستم، کاربر تمایل کمتری به استفاده از آن خواهد داشت، اما در صورت هم‌زمان بودن، علاوه بر حل مشکل عدم کارایی یک روش، دیگر نیازی به بازگشت به روش‌های گذشته نیست و ضمنا امنیت کاربر نیز با استانداردهای بهتری رعایت می‌شود. کمپانی Sensory در حال کار روی این موضوع است و تا به امروز روش‌های بسیار جالب توجهی نیز توسعه داده است.

کمپانیِ سنسوری، روش ترکیبی بیومتریک برای تشخیص هویت را امن و سریع می‌داند

در واقع ترکیب دو روش بیومتریک پروژه‌ای است که هدف آن برقراری ارتباط بیشتر بین دو روش بیومتریک شناسایی چهره و صوت،‌ به‌منظور استفاده‌ی هرچه هوشمندانه‌تر است. سنسوری در نظر دارد ارتباط این دو روش را به نحوی افزایش دهد که سیستم قادر باشد با ترکیب تغییر حالت لب و صدای شنیده‌شده، صحت کلمات اداشده‌ توسط کاربر را تشخیص دهد.

با استفاده از این روش، گمراه کردن سیستم بسیار سخت‌تر خواهد شد و ادای لغاتی که به‌عنوان رمز عبور تعیین شده‌اند، برای کاربران مختلف متفاوت خواهد بود؛ چرا که صدا و حرکات لب در افراد مختلف برای ادای یک لغت متفاوت است و الگوریتم‌ها قادرند این موضوع را تشخیص دهند.

حتی می‌توان از این روش شناسایی در دستگاه‌های خودپرداز یا ATM نیز استفاده کرد تا مانع از سرقت پول در زمان زورگیری یا تهدید کاربر به برداشت پول شد؛ چرا که لحن گفتار افراد تحت تأثیر شرایطی نظیر ترس با حالت عادی تفاوت دارد.

منبع:‌zoomit.ir

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *