۱۴۰۰-۰۶-۲۸

توسعه سیستم مانیتورینگ کشتی های قاره پیما توسط شرکت VIVOTEK و Technet

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۴ سال قبل
  • بدون دیدگاه
توسعه سيستم مانيتورينگ کشتی های قاره پيما توسط شرکت VIVOTEK و Technet

توسعه سیستم مانیتورینگ کشتی های قاره پیما توسط شرکت VIVOTEK و Technet

چالش پیش روی: نصب یک سیستم نظارتی دریایی مقاوم در برابر هرگونه شرایط جوی در دریا
تعداد دوربینهای نصب شده: ۱۷ عدد
مدلهای بکارگرفته شده در این پروژه:
FE8181V
FE8181
FE8180
IP8162
IP9171-HP
ND8422P
داشتن یک سیستم نظارتی دریا برد برای صنعت حمل و نقل دریایی چالش پیچیده ای برای شرکت انفورماتیک Technet بود. این شرکت نیاز به یک سیستم مطمئن داشت تا بتواند به حصول اطمینان از سلامت و ایمنی خدمه، نظارت مداوم از وضعیت یک کشتی، اطمینان از پیروی روشهای مناسب در کلیه زمانها، تضمین نظارت زنده از هشدارهای کشتی و مراحل بارگیری و ارائه شواهد از رویدادهای اورژانسی، حوادث و یا دزدان دریایی کمک نماید.
بزرگترین مشکل اصلی در این پروژه نیاز به یک دوربین جهت نصب در بالای موتور اصلی بود. جایی که حرارت بسیار شدید و بخار سبب خرابی سیستم اکثر دوربینها می شد.
راه حل ارائه شده: راه حل ارائه شده از سوی ویوتک توسعه یک سیستم دریابرد قدرتمند بود.
از آنجا که در ساختمان یک کشتی پوشش دهی کامل سخت و شرایط کاری می تواند پیچیده باشد و شماری از مسائل می تواند سیستمهای عملیاتی را پیچیده نماید. اما با وجود کلیه این چالش ها ایمنی و امنیت دریایی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و بکارگیری تکنولوژی های پیشرفته جهت حصول اطمینان از روالی صحیح امری حیاتی به حساب می آید تا شرایط کاری امنی را به دنبال داشته و در مواقع رویداد و دیگر حوادث دریایی شواهد کافی بتواند ارائه گردد.
در مواجه با این چالش شرکت انفورماتیک Technet با مراجعه به ویوتک، شرکت پیشرو در ارائه راه حل های نظارتی در جهان، از تجربیات این شرکت و طیف گسترده دوربینهای آن جهت رفع نیازهای خود در زمینه دوربینهای خاص برای شرایط خاص دریایی استفاده نمودند.
نکته برجسته در این پروژه نصب دوربین Fisheye ویوتک مدل FE8181V با محفظه مقاوم در بالای موتور اصلی می باشد. نیز دو دوربین تحت شبکه full HD مدلهای IP9171HP و IP8162 جهت دید وسیعتر، یک دوربین FE8181 روی پل و ۶ دوربین FE8180 با عملکردی فوق العاده جهت نظارت عرشه از طریق دو دستگاه NVR 8 و ۱۶ کاناله ویوتک مدلهای ND8422P/ND8322P در دفتر کشتی برای سهولت نظارت به یکدیگر مرتبط گردیده اند.

توسعه سیستم مانیتورینگ کشتی های قاره پیما توسط شرکت VIVOTEK و Technet

دوربین تحت شبکه Fisheye مدل FE8181V ویوتک با زوایه دید ۳۶۰ درجه که یکی از جدیدترین دوربینهای تحت شبکه Fisheye ویوتک بوده به دلیل محفظه ضد آب و پشتیبانی از استانداردهای IP66 و نیز IK-10 جایگزینی مناسب و ایده آل برای نصب در بالای موتور اصلی می باشد. این دوربین با وضوح تصویر ۵ مگاپیکسلی و فیلتر مکانیکی متحرک کیفیت تصویر فوق العاده ای را در کلیه ۲۴ ساعت شبانه روز ارائه می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به وب سایتpfn.ir مراجعه فرمایید.

تهیه کننده: مهندس سحر هادیان
بخش تبلیغات و بازرگانی شرکت پویا فرا نگار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *