۱۳۹۹-۰۶-۲۹

دوربین های Wireless در برابر Wired

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۳ سال قبل
  • بدون دیدگاه
دوربین های Wireless در برابر Wired

دوربین های Wireless در برابر Wired

همانطور که می داندی به طور کلی یک دوربین با سیم (wired) یک کابل ویدئویی دارد که سیگنال ویدئو را از دوربین به یک دستگاه ضبط کننده یا پخش کننده مخابره می کند و یک دوربین بی سیم (wireless) از کابل ویدئو استفاده نمی کند. در عوض، به صورت وایرلس سیگنال ویدئو را به یک ریسیور وایرلس مخابره می کند که به دستگاه ضبط کننده یا پخش کننده شما متصل است.
گرچه دوربین های وایرلس دیجیتال معمولی کمی از دوربین های باسیم گران تر هستند، اما می توانند در مقایسه با نصب و راه اندازی دوربین های باسیم استاندارد مقرون به صرفه باشند. برای مثال دوربین های وایرلس نیازمند کابل کشی بین دوربین و دستگاه ضبط کننده / پخش کننده نیستند که زمان و هزینه نصب را کاهش می دهد.
دوربین های وایرلس می توانند در مکان هایی نصب شوند که دوربین های با سیم نمی توانند، مانند خانه های اجاره ای که صاحب خانه اجازه عبور کابل ها از دیوارها یا سقف را نمی دهد.

راه اندازی یک دوربین مداربسته با سیم و بی سیم:‌

دوربین های Wireless در برابر Wired

سوالات متداول:

سوال: آیا یک دوربین وایرلس نیازمند برق است؟

پاسخ: بله. دوربین های وایرلس نیازمند دو منبع برق هستند: یکی متصل به دوربین و دیگری متصل به ریسیور.

سوال: یک دوربین وایرلس تا چه فاصله ای می تواند یک سیگنال ویدئویی را مخابره کند؟

پاسخ: در یک محوطه آزاد (با خط دید)، یک دوربین وایرلس معمولی محدوده ای بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ فوت دارد. در محیط بسته – مانند داخل یک خانه – محدوده دوربین وایرلس بین ۱۰۰ تا ۱۶۵ فوت است. محدوده سیگنال بستگی به نوع مصالح ساختمانی و / یا اشیایی دارد که سیگنال وایرلس باید از آنها عبور کند.
معمولا پارتیشن، تیغه، شیشه و پنجره قدرت سیگنال وایرلس را کم نمی کنند. آجر، کف بتونی و دیوارها قدرت سیگنال را کم می کنند. درخت هایی که در خط دید دوربین وایرلس و ریسیور هستند ممکن است بر قدرت سیگنال تاثیر بگذارند.
محدوده سیگنال به این نیز بستگی دارد که آیا سیگنال های دیگری با استفاده از همان فرکانس دوربین در محیط وجود دارند یا خیر. برای مثال تلفن های بی سیم یا روترها ممکن است بر قدرت سیگنال تاثیر بگذارند. از قرار دادن دوربین ها یا ریسیورها نزدیک منبع سیگنال های رقیب (برای مثال تلفن های بی سیم، روترهای وایرلس و…) اجتناب کنید و هر قدر امکان دارد بین ریسیورهای وایرلس فاصله قرار دهید.

دوربین های Wireless در برابر Wired

کاهش سیگنال در مصالح

قدرت سیگنال با عبور از انواع متفاوت مصالح کاهش می یابد. سعی کنید دوربین وایرلس و ریسیور را در مکانی قرار دهید که سیگنال از فلز یا بلوک های سیمانی که می توانند قدرت سیگنال را به طرز چشمگیری کاهش دهند (مانند جدول زیر)، عبور نکند

دوربین های Wireless در برابر Wired

توجه: قدرت سیگنال هایی که باید از مواد خیس یا مرطوب عبور کنند (برای مثال درخت ها یا بوته ها) ممکن است به طرز چشمگیری کاهش پیدا کنند.
هر قدر سیگنال قدرتمندتر باشد، فریم ریت ویدئو بالاتر است. هر قدر قدرت سیگنال پایین تر باشد، فریم ریت ویدئو پایین تر است.

دوربین های Wireless در برابر Wired

بهبود محدوده سیگنال وایرلس

باید همیشه مطمئن شوید که خط دید واضحی بین دوربین و ریسیور وجود دارد و میزان موانع (برای مثال دیوارها یا شاخه های درختان) را بین دوربین و ریسیور محدود کنید.

دوربین های Wireless در برابر Wired

سوال: آیا دوربین های وایرلس در سیگنال روتر وایرلس من اختلال ایجاد می کند؟

پاسخ: دوربین های وایرلس یک روتر وایرلس را از کار نمی اندازند. اما برخورد سیگنال بین دوربین وایرلس و روتر وایرلس ممکن است سرعت ترافیک اینترنت روتر وایرلس، محدوده روتر وایرلس و فریم ریت دوربین را کاهش دهد. در بسیاری موارد، حتی قابل توجه نیست.
برخورد سیگنال بین دوربین های وایرلس و روترهای وایرلس باعث نمی شود شما هیچ داده ای را از روتر وایرلس خود از دست دهید یا بر تنظیمات امنیتی تاثیر بگذارد. روترهای وایرلس طراحی شده اند تا وقتی اطلاعات به خاطر برخورد سیگنال یا سایر عوامل، به طور موفقیت آمیز دریافت نمی شوند آن را تشخیص دهند و اطلاعات را بسته به تنظیمات، روی یک کانال دیگر بفرستند. این چیزی است که ممکن است گهگاه باعث یک کندی در ترافیک شبکه شود. اگر سرعت شبکه وایرلس شما یا فریم ریت دوربین وایرلس شما به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار گرفت، روتر وایرلس و هر دوربین وایرلس یا ریسیوری را تا حد امکان از یکدیگر دور کنید. اگر مساله ادامه داشت، اسکن auto-channel را در روتر خود خاموش کنید و روتر خود را به یک channel جدید قفل کنید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *