نمایشگاه شهر هوشمند
بازدید 160
0

هوشمندسازی پلیس :مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس

پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران در ابطه با هوشمندسازی پلیس :

مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمندسازی پلیس

در گذشته بشر با مسائل ساده و خطی رودرو بود. امروزه بشر مواجه با مسائل پیچیده است که برای حل این مسائل ناگزیر به استفاده از ابزارها سازوکارهای مدرن است . در پلیس پیچیدگی  چه در فضای واقعی چه مجازی هرروز بیشتر شده و ناگزیر هستیم از ابزار های هوشمندسازی پلیس استفاده کنیم.

حجم انبوه داده هایی که به واسطه فعالیت ها و عملیات پلیس به شکل روز افزون تولید شده پلیس را با مساله انباشت داده مواجه ساخته است در نتیجه برای استخراج دانش و استفاده از این داده ها پلیس نیازمند ابزار است. با توجه به فناوری روز این ابزار به کمک هوش مصنوعی و هوشمند سازی بدست می آید.

مسائل روز جامعه از جمله شبکه های اجتماعی و فضای مجازی نیاز به هوشمند شدن پلیس را دو چندان کرده است. نیاز به هوشمندسازی در همه سازمان ها وجود دارد زیرا تعداد عملیات ها و پیچیدگی آن ها روز به روز افزایش می یابد. لذا سازمان ها به جای توسعه کمی باید به توسعه کیفی روی آورند.این توسعه فقط با هوشمندسازی و فناوری امکان پذیر است.

مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس نیز از دیگر علل لزوم هوشمند سازی پلیس است . پلیس دو رویکرد بهبود روندهای موجود و تحقق چشم انداز آینده را در طرح خود مد نظر دارد. بدلیل گستردگی زیاد پلیس در سطح کشور، هر طرحی که برای پلیس اجرا می شود باید این گستردگی مد نظر قرار گیرد که لازمه آن مشارکت همگانی است. الزام دیگر پروژه های هوشمند سازی پارامتر سرعت است، زیرا در صورت کند بودن فرایند هوشمندسازی کل روند تحت تاثیر قرار می گیرند، که لازمه آن همکاری همه نهاد ها از جمله شرکت های دانش بنیان است .

 

قابل ذکر است که سومین نمایشگاه شهر هوشمند ایران Smart City Expo 2022 با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و حمایت وزارت کشور ( مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار)، از تاریخ 12 الی 14 تیر ماه  سال 1401 در مصلی تهران برگزار خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه دائمی نمایشگاه به آدرس سایت www.smartcityxpo.com  مراجعه و یا با شماره های44و22893242-021 یا 09916364416 تماس حاصل فرمائید.

گروه ایران آلارم نیز در این نمایشگاه میزبان شما خواهد بود.

 

در سایت ایران آلارم و پیج اینستاگرام ایران آلارم آخرین اخبار، تکنولوژی ها و محصولات جدید صنعت تجهیزات ایمنی و حفاظتی را دنبال کنید .

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

ایران آلارم

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *