۱۴۰۰-۰۴-۰۳

سه دلیل برای اینکه یک سیستم امنیتی، شروع بسیار خوبی برای سیستم اتوماسیون خانگی است

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۴ سال قبل
  • بدون دیدگاه

نظارت بر خانه می تواند دروازه ورود به اتوماسیون خانگی باشد.

سیستم های اتوماسیون خانگی و محصولات مربوط به خانه‌های هوشمند، در حال حاضر موضوعات داغ روز هستند. اما بسیاری از مردم هنوز مطمئن نیستید که از کجا شروع کنند. دلایل بسیاری وجود دارند که چرا کار با سیستم امنیت خانگی و یا سیستم نظارت خانگی شروع بسیار خوبی برای ورود به دنیای اتوماسیون خانگی است.
اتوماسیون خانگی و امنیت خانه دست در دست یکدیگر دارند. اغلب، پردازنده اصلی یا مرکز یک سیستم امنیتی می تواند تمام یا برخی از نیازهای خانواده را در خانه‌های هوشمند اداره کند. از آنجایی که این سیستم به آسانی به روز می شود، شما آمادگی آن را خواهید داشت که به سمتی فراتر از آن یعنی سیستم اتوماسیون حرکت کنید.
در اینجا سه دلیل که امنیت، نقطه شروع خوبی برای پروژه اتوماسیون خانگی است، آورده شده است:

۱٫ سنسورها می توانند چند کاره باشند.

سیستم های امنیتی تا حد زیادی بوسیله سنسورها ساخته می شوند. اینها شامل “سنسورهای لمسی” برای پنجره‌ها و درب ها، سنسورهای حرکتی، سنسورهای ژیروسکوپی، سنسورهای حرارتی و سنسورهای صوتی هستند. در یک سیستم امنیتی، این سنسورها به تشخیص فعالیت ها، زمانی که هیچ فعالیتی نباید وجود داشته باشد کمک می کنند و زمانی که مشکلی به وجود می آید به شما هشدار می دهند. در راه اندازی یک اتوماسیون خانگی، بسیاری از همان سنسورها می توانند تنظیم شوند تا سایر تجهیزات مانند چراغ ها، ترموستات‌های هوشمند و یا حتی سیستم موسیقی را کنترل کنند. به عنوان مثال، سنسورهای حرکتی در آشپزخانه می توانند طوری برنامه ریزی شوند که وقتی شما از محل کار به خانه بازگشتید به محض ورودتان ایستگاه رادیویی مورد علاقه شما را جستجو و پخش کند..

۲٫ به تجهیزات عادت کنید!

یکی از بزرگترین منحنی‌های یادگیری در همه سیستم های اتوماسیون خانگی، تطبیق دادن خود برای استفاده از تجهیزات یا ابزار سیستم است، چه این ابزار صفحه لمسی یا صفحه کلید باشد و چه برنامه بر روی گوشی های هوشمند خودتان باشد. هنگامی که شما با یک سیستم امنیتی شروع می کنید، برای آنکه به یک ارتباط متقابل با آن برسید، چند بار در روز آنرا قطع و وصل کنید. نگاه کردن و حس کردن ویژگی ها وقابلیت های سیستم بر روی صفحه نمایش، روشی آسان برای ایجاد سهولت در اینکار است، به خصوص اگر این نوع فن آوری برای شما جدید باشد. همچنین یک سیستم نظارت بر خانه به شما کمک می کند تا مزایای دسترسی به کنترل از راه دور را، زمانی که شما دور از خانه خود هستید، نشان دهد. اما هنوز هم نیاز خواهید داشت تا وضعیت سیستم را بررسی کنید.

۳٫ سیستم های امنیتی مقرون به صرفه هستند.

تجهیزاتی که یک سیستم امنیتی را تشکیل می دهند خیلی گران نیستند. هزینه برخی از سنسورهای درب و پنجره می تواند کمتر از ۵۰ دلار باشد. شما احتمالا در حال حاضر یک تلفن هوشمند و یا تبلت دارید، در نتیجه خیلی از اوقات نیازی به یک دستگاه کنترل اضافی نخواهید داشت. وقتی که شما آماده برای ارتقاء سیستم می گردید، می توانید یک دستگاه یا یک اتاق را هم زمان به آن اضافه کنید. هزینه کنترل چراغ های اتاقی که به سیستم اضافه می کنید، هزینه خرید یک جفت دیمر (کاهنده نور) بیسیم می باشد. نور ایوان خود را با نصب یک لامپ LED بی سیم به سیستم اضافه کنید. اگر شما خودتان کارهای سیستم را انجام می دهید، می توانید به تدریج با روش خود یک سیستم کامل خانگی را راه اندازی کنید. اگر هم شما با یک فرد حرفه‌ای کار می کنید، بودجه خود را تنظیم کنید و با نصاب خود سیستم را با سرعتی که می خواهید، به روز رسانی نمایید و آرام آرام به یک سمت یک سیستم اتوماسیون خانگی مجهز پیش روید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *