۱۴۰۱-۰۲-۳۱

دوربین مداربسته به صورت جدی تر و رسمی تر در زندگی فردی نفوذ می کند

پیشگیری از جرم با دوربین مداربسته

خبر خوش برای صنعت دوربین مداربسته؛       

ایزو استاندارد جدید برای پیشگیری از جرایم وضع کرد

اخیرا جهت گیری جدید ISO به سمت پیشگیری از جرایم شامل طراحی و برنامه ریزی شهری سوق پیدا کرده است. CPTED ایده ای است برای کاهش خشونت و ترس بین ساکنین یک منطقه مسکونی، که با استفاده از سیستم امنیتی مثل دوربین مداربسته باعث کاهش جرائم و افزایش کیفیت زندگی می شود.

مشابه این ایده ها از سال ۱۹۷۰ به وجود آمد و در بسیاری از استراترپژی های کاهش جرم در سراسر دنیا استفاده شده و بسیار موفق بوده است. اما منابع و قوانین این ایده ها باهم متفاوت است و تا به حال یک توافق همگانی جهانی برروی الزامات آن جهت حصول نتیجه بهتر نبوده است.

ISO22341، امنیت استحفاظی و دستور العمل های پیشگیری از جرم در طراحی محیطی استراتژی ها، المان ها، قواعد و مراحل کار به دنبال آن چگونگی کاهش انواع جرم مثل حمله تروریستی و … را به ما نشان می دهد.

این استاندارد شامل تمام انواع محیط ها مثل مسکونی، تجاری، صنعتی، آموزشی، تفریحی و … می شود و ایمنی جمعی و حفاظت صنعتی مقرون به صرفه را در بر می گیرد.

این استاندارد به انواع سیستم های حفاظت الکترونیکی از دوربین مداربسته ، اکسس کنترل ، خانه هوشمند تا تشخیص رفتار و تشخیص چهره مرتبط است و توسط کمیته فنی ISO منتشر شد.

به این ترتیب سیستم های امنیتی به صورت جدی تر و در واقع رسمی تر در زندگی فردی نفوذ می کند.

منبع: cpted

قبلی «
بعدی »

۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *