۱۳۹۹-۱۰-۲۹

توربینهای اطفاء حریق EMI CONTROLS

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۴ سال قبل
  • بدون دیدگاه

امروزه انتخاب مناسب تجهیزات اطفای حریق ِکارآمد و منطبق با تکنولوژی روز دنیا بیش از پیش ضروری به نظر می‌رسد. با توجه به حریقهای پیش آمده اخیر در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و مناطق شهری همراه با خسارات جانی و مالی جبران ناپذیر ناشی از آن، به نظر می‌رسد زمان آن رسیده است تا توجه ویژه‌ای نسبت به تامین تجهیزات اطفاء حریق پیشرفته لحاظ گردد تا در شرایط بحرانی با آمادگی کامل از تلفات و خسارات مشابه جلوگیری شود.
سیستمهای اطفای حریق شرکت EMI CONTROLS با بهره‌گیری از تکنولوژی توربینهای پاشش انواع فوم و آبِ Atomized شده بصورت Water Mist با قدرت پاشش بیش از هشتاد متر دارای مزایای منحصر بفردی در مقایسه با پرتاب آب و فوم توسط مانیتورها می‌باشند. با استفاده از راهکارهای شرکت EMI CONTROLS آتش‌سوزی در مناطق شهری، صنایع شیمیایی و پالایشگاه‌ها، فرودگاه‌ها، جنگلها، تونل‌ها و حفره‌های راه‌آهن زیرزمینی به شکل موثرتری کنترل خواهد شد.
برخی از مزایای سیستمهای ذکر شده به شرح زیراست:
۱٫ توسط اتمیزه شدن آب، سطح بزرگی برای انتقال حرارت ایجاد می ‌گردد و بنابراین ظرفیت خنک کنندگی بیشتری روی هدف مورد حریق خواهیم داشت.
۲٫ اسپری آب یا آب-فوم به طور مستقیم می تواند روی شعله ها اعمال گردد و هدف مورد نظر را خاموش کند. امکان دسترسی ذرات تولید شده به سطوحی که توسط سیستم های اطفای حریق سنتی قابل دسترسی نیست نیز از مزایای این سیستم است.
۳٫ مه تولید شده توسط توربین، باعث کاهش قابل توجه انتشار دود در حین عملیات اطفای حریق می‌گردد.
۴٫ آب مصرفی کمتری نسبت به سیستمهای مشابه جهت اطفای حریق مورد نیاز است. ( یک لیتر آب بر اساس اندازه قطرات می‌تواند مساحتهای مختلفی را پوشش دهد. چنانچه قطر ذرات آب ۱۰۰۰ میکرون باشد سطح ۶ متر مربع قابل پوشش است، حال آنکه با توجه به اتمیزه شدن آب به ذراتی با قطر ۱۰ میکرون، سطح قابل پوشش ۶۰۰ متر مربع خواهد بود). (شکل ۱)
۵٫ این سیستم مجهز به کنترل از راه دور از فاصله ۵۰۰ متری می‌باشد که حاشیه امنی برای اپراتور ایجاد می‌نماید.
۶٫ در صورت نصب توربین روی دکلهای از قبل تعیین شده، زمان قابل توجهی در اطفای حریق صرفه‌جویی می‌گردد.
۷٫ وجود نازلهای مختلف و حرکت توربین به صورت افقی (۳۶۰ درجه) و عمودی (۲۰ – تا ۵۰ درجه) ، این سیستمها را قادر می‌سازد تا با تغییر جهت باد سازگار شوند.
۸٫ توربین‌های منحصر بفرد شرکت EMI CONTROLS بر روی ماشینهای آتش‌نشانی، دکل‌ها، تریلرها و انواع ترولی‌ها قابل نصب است.
نمونه‌ای از توربینهای EMI CONTROLS در شکل ۲ قابل مشاهده است.

توربینهای اطفاء حریق EMI CONTROLS

شکل ۱ . مساحت پوشش یافته توسط یک لیتر آب با توجه به اندازه قطرات

توربینهای اطفاء حریق EMI CONTROLS

شکل۲ . نمونه‌ای از توربینهای شرکت EMI CONTROLS

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *