۱۳۹۹-۱۲-۰۹

پوتین‌های ایستگاه آتش نشانی: آنچه که قبل از خرید باید بدانید

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۴ سال قبل
  • بدون دیدگاه

پوتین‌های ایستگاه آتش نشانی: آنچه که قبل از خرید باید بدانید

قبل از خرید پوتین‌های ایستگاهی یا EMS ، بهتر است در مورد استانداردها یا ویژگی‌های آنها اطلاعات داشته باشید، تا پاهایتان ممنون شما باشند.
هیچ سازه‌ای بهتر از فونداسیون خودش نیست. همین تعریف را می‌توان در مورد یک آتش‌نشان و پاهایش داشت.
ساعت‌های طولانی سر کار، چندین مایل راه رفتن بر روی کف سخت و محکم و مواجهه با کارهای فیزیکی خطرناک، که در اطراف ایستگاه آتش نشانی و نیز در صحنه موارد اضطراری می‌تواند اتفاق بی‌افتد، می‌تواند باعث ایجاد خطر در پاهای آتش‌نشان‌ها شود. انتخاب پوتین‌های کاری مناسب و مراقبت مناسب از آنها باعث داشتن پاهای سالم و سرحال می‌شود.
با اطمینان از همخوانی پوتین‌های انتخابی‌تان با نیازتان که توسط سازمان سلامت و امنیت شغلی مشخص شده است، کار خود را شروع کنید. قوانین سازمان سلامت و امنیت شغلی۱۹۱۰٫۱۳۶ اظهار می‌کند که کارفرمایان باید امنیت پاهای کارگرانی را تامین کنند که خطر صدمه دیدن به پاهایشان بخاطر افتادن از جایی، سرخوردن یا خطر فرو رفتن اشیا به پاهایشان وجود دارد یا در مکان‌هایی رفت و آمد دارند که پاهای آنها با خطر برق مواجه است.
سازمان سلامت و امنیت شغلی توصیه‌هایی در مورد آزمایش و جنس قطعات برای حفظ پوشش پا به جوامع آمریکایی ارایه می‌کند، اما خود سازمان در مورد آزمایش آنها هیچ دخالتی ندارد.
اقلام پوششی پایتان را براساس استاندارد ASTM F2413-05 (موسسه استاندارد ملی آمریکایی Z41-1999 ) انتخاب کنید. این استاندارد حداقل نیازها در مورد طراحی، آزمایش و طبقه بندی پوشش اقلام پا را مورد پوشش خود قرار می‌دهد.
پوشش پا براساس استاندارد ASTM F2413-05 باید نیازمندی‌های بخش ۵٫۱ مبنی برضد فشار بر پا و بخش ۵٫۲ مبنی بر ضد تراکم پا را مورد تایید خود قرار دهد.

پوتین‌های ایستگاه آتش نشانی: آنچه که قبل از خرید باید بدانید

علامت یک پوتین خوب

تا زمانی که محافظ پوشش پا در مقابل فشار و تراکم مقاومت کند می‌تواند درخواست‌های استاندارد ASTM یا المان های مربوط به آن را برآورده سازد. تمام تولیدات محافظ پا براساس خصوصیات استاندارد ASTM بایستی با بخش مخصوصی از استانداردهای آن مطابقت داشته باشد.
هر لنگه کفش بایستی به صورت مشخص و قانونمند مارک داشته باشند ( بخیه دوزی شده، مهر خورده یا علامت حساس فشاری) چه بر روی زبانه کفش، چه بر روی کناره، بدنه یا آستر کفش باشد.
حروف F2413 به منظور عملکرد نیاز کفش برای محافظت از پا است. ارقام بعدی شامل سال استاندارد سازی شده که مطابق با محافظت پوشش پا است. برای مثال ۰۵ سال ۲۰۰۵ را نشان می‌دهد.
پوتین‌های کاری همچون پوتین‌های کاری ایستگاهی برای اندازه گیری درجه فشار یکی از دو واحد اندازه گیری مورد آزمایش قرار می‌گیرد. اندازه ۵۰ یا ۷۵ براساس سقوط یک وزنه از ارتفاع از قبل تعیین شده در سرعت ثابت بر روی پنجه پا تعیین می‌شود. پوشش پای درجه I/50 از انگشتان پا در مقابل فشار تا ۵۰ فوت پوند محافظت می‌کند. در حالی‌که درجه I/75 به منظور این است که پوتین از انگشتان پای شخص در مقابل فشار تا ۷۵ فوت پوند محافظت می‌کند.
آزمایش تراکم با اجرای بار معلق به ارقام معینی از پوند، قبل از اینکه پنجه پا شروع به شکستن کند، مورد اجرا قرار می‌گیرد. پوتین‌هایی که پنجه امن دارند به منظور اندازه‌گیری فشار یکی از دو واحد مورد آزمایش قرار می‌گیرند. پوشش پای درجه C/50 از انگشتان پا در مقابل بار فشاری تا ۱۷۵۰ پوند و پوشش پای درجه C/75 از انگشتان پا در مقابل بار فشاری تا ۲۵۰۰ پوند محافظت می‌کند.

پوتین‌های ایستگاه آتش نشانی: آنچه که قبل از خرید باید بدانید

پنجه پای استیل یا کامپوزیت

پوتین‌های پنجه استیل بهترین انتخاب پوتین‌های رایج کاری هستند؛ به خاطر اینکه این نوع پوتین ها قدمت زیادی دارند و معمولا ارزانتر از پوتین‌های پنجه کامپوزیت اند. مقدار فشاری که پوتین‌های پنجه استیل می‌توانند تحمل کنند بستگی به شرکت تولید کننده پوشش پا، استاندارد صنعت و درخواست خریدار دارد.
تولید‌کنندگان پوشش پای امن، از جنس کامپوزیت مانند پلیمر در قسمت لایه سرپنجه به خاطر قدرت آن‌ها استفاده می‌کنند که قابل مقایسه با استیل و وزن کم جنس آنها است. کامپوزیت هنوز هم الزامات OSHA را برآورده می‌کنند، اما ممکن است تنها ۳۰ درصد سبکتر از پوتین‌های پنجه استیل باشند.
همچنین مصرف‌کنندگان به نقطه مثبت دیگری اشاره می‌کنند که: اجناس کامپوزیت هادی گرما مثل استیل نیستند، بنابراین گرمای زیادی در داخل پوتین در طول ماه‌های زمستان و زمانی که هوا سرد است باقی می‌ماند.

هم کفش و هم پوتین‌های تولید شده از استیل و کامپوزیت، وظایف بیشتری از صرفا نگهداری امن انگشتان پا از فشار دارند. کفش‌ها و

ملاحظات دیگر
هم کفش و هم پوتین‌های تولید شده از استیل و کامپوزیت، وظایف بیشتری از صرفا نگهداری امن انگشتان پا از فشار دارند. کفش‌ها و پوتین‌های پنجه استیل می‌توانند همراه با قسمت اضافی که بر روی پنجه پا قرار می‌گیرد ساخته شوند تا از استخوان‌های پا محافظت کنند.
کفش‌های بازتاب دهنده الکتریسیته ساکن و هادی، انگشتان پای شخص را در مقابل الکتریسیته ساکن محافظت می‌کنند. پوتین‌ها وکفش‌های کاری ضد خطر الکتریکی، شخص را در مقابل سیم های خطرناک و مدارهای الکتریکی باز حفظ می‌کنند. همچنین پوتین‌های ضد سر خوردگی و ضد سوراخ شدن فرد را در مقابل سطوح لیز و خطر سوراخ شدن توسط میخ یا اجسام تیز محافظت می‌کنند.

پوتین‌ زمین‌های بایر آتش‌نشانی
به نظر می‌رسد این روزها بیشتر از قبل آتش‌نشان‌ها در مناطق شهری-بایر دیده می‌شوند. اگر این حالت شامل دپارتمان شما می‌شود بهتر است به پوتین‌های کاری ایستگاهی که برای این نوع ویژگی‌های خاص کارکرد دارند، نگاهی بیاندازید.
رویه چرمی محکم به ارتفاع ۸ الی ۱۰ اینچ، کف گوشه دارو آستر ضد تعریق مثال‌هایی از ویژگی‌های کفش‌های آتش‌نشان‌های زمین‌های بایر است.
[quote font_style=’italic’ arrow=’yes’]طبق سخن رئیس کارآزموده آتش‌نشانی، به یاد داشته باشید: “از پاهای‌تان مراقبت کنید، آنها منبع درآمد شما هستند.”[/quote]

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *