۱۳۹۹-۰۹-۱۴

پیشرفت دوربین های نظارتی با منبع تغذیه سرخود

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۴ سال قبل
  • بدون دیدگاه

اولین دوربین ویدئویی که می تواند بدون استفاده از هیچ گونه منبع تغذیه خارجی کار کند توسط محققان دانشگاه کلمبیا ساخته شد. این دوربین می تواند تصاویر مناسب و با کیفیتی از مناطق داخلی ساختمان ارائه کند. این وسیله با استفاده از تجهیزی که شدت نور را اندازه گیری و سپس به توان الکتریکی تبدیل می کند، کار می کند.
محققان به شباهت های سخت افزاری بین پانل های خورشیدی و دوربین های دیجیتال اشاره می کنند و از آن به عنوان نیروی محرک آنان برای کار بر روی این پروژه یاد می کنند. نمونه اولیه برای ایجاد سنسور ۳۰ در ۴۰ پیکسل ایجاد شد. دوربین به دو شکل با استفاده از پیکسل کار می کند: برای ضبط و خوانش تصویر و همچنین تامین توان لازم. قابلیت تولید توان همچنین به این معنی است که حتی موقعی که دوربین کار نمی کند هم می توان توان برق تولید کرد و از آن برای تامین توان مورد نیاز وسایلی همچون گوشی های هوشمند استفاده کرد.
Shree K. Nayer استاد دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه کلمبیا و رهبر تیم تحقیقاتی می گوید: “انتظار می رود که تصویر برداری دیجیتالی در حوزه های مختلفی همچون تجهیزات پوشیدنی، شبکه های سنسور، محیط های هوشمند، دارو های شخصی شده و… مورد استفاده قرار گیرد. این دوربین ها که می توانند بدون استفاده از هر گونه منبع تغذیه خارجی به کار خود ادامه دهد، در جاهای بسیاری مفید واقع می شوند.

منبع:Buildings.com

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *