۱۳۹۹-۰۵-۱۹

رشد عمده مورد انتظار در بازار ساختمان هوشمند

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۳ سال قبل
  • بدون دیدگاه
رشد عمده مورد انتظار در بازار ساختمان هوشمند

 

رشد عمده مورد انتظار در بازار ساختمان هوشمند

طبق گزارش جدید Memoori، تحت عنوتن اینترنت اشیا در ساختمان های تجاری هوشمند از ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱، انتظار می رود اتصالات دستگاه ساختمان هوشمند از ۲٫۷ میلیارد دلار از ۲۰۱۵ به ۱۱٫۲ میلیارد دلار در ۲۰۲۱ برسد.

این پیش بینی قدرت رو به رشد بازار ساختمان هوشمند را در عصر اینترنت اشیا (IoT) نشان می دهد. در حقیقت، دستگاه های متصل در ساختمان ها نماینده تقریبا یک سوم دستگاه های متصل جهانی هستند که انتظار می رود از ۹٫۸ میلیارد دلار در ۲۰۱۵ تا ۳۱٫۵ میلیارد دلار در ۲۰۲۱ افزایش یابد.

پیشرفت مستمر IoT از افزایش مستمر سنسورهای کم مصرف و با عملکرد بالا، ناشی می شود. و با افزایش تعداد واحدها، هزینه ها به طرز چشمگیری کاهش داشته اند که به کارگیری بیشتر اشیای متصل را تقویت می کند. در حقیقت، هزینه یک سنسور در ده سال گذشته بیش از ۵۰% کاهش داشته است و یک سنسور متوسط حال قیمتی معادل ۰٫۶۰ دلار دارد در حالی که یک دهه پیش این قیمت ۱٫۳۰ دلار بوده است.

اما، تنها هزینه پایین سنسورها نیست که این عصر جدید را تسهیل می کند، طبق گزارش، «هر دوی هزینه های پردازش و هزینه پهنای باند نیز کاهش چشمگیری داشته اند و دستگاه های بیشتری را قادر می سازند که نه تنها متصل شوند بلکه آن قدر هوشمند شوند که بدانند با تمام داده های جدیدی که ایجاد یا دریافت می کنند چه کار کنند.»

منبع: smartbuildingsmagazine.com

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *