۱۴۰۱-۰۲-۳۱

بازار جهانی تجهیزات بیومتریک تا سال ۲۰۲۷ به ۸۲٫۹ میلیارد دلار می رسد!

بازار جهانی بیومتریک به 82.9 میلیارد دلار می رسد

بازار جهانی تجهیزات بیومتریک رو به رشد خواهد بود یا ساکن ؟

طبق آخرین گزارش Marketsandmarkets بازار جهانی تجهیزات بیومتریک که تا سال ۲۰۲۲ به ارزش ۴۲٫۹ میلیارد دلار رسیده است، تا سال ۲۰۲۷ با نرخ رشد ۱۴٫۱% مرز ۸۲٫۹ میلیارد دلار را رد خواهد کرد.

به دلایل مختلفی، همچون راهکارهای حفاظتی و نظارت تصویری، شاهد پیشرفت تکنولوژی بیومتریک و افزایش درخواست هویت شناسی و تایید اعتبار در زمینه های متنوع هستیم. البته رشد درخواست سیستم بیومتریک در صنعت بیمه و خدمات بانکداری و مالی، الکترونیک و صنعت حمل و نقل جزو عومل اصلی رشد این تکنولوژی در آینده نزدیک است.

در سال ۲۰۲۰ بخاطر شروع پاندمی ویروس کووید۱۹ و بخاطر قرنطینه های ماه های مارچ و آپریل، لغو شدن سفرها و تعطیل شدن اداره جات و سازمان ها، آنسال بازار رشد کندی داشت. اما تا اواسط سال ۲۰۲۲ توانست این افت را جبران کند و به رقم مربوط به پیش بینی سال های قبل برسد.

تحلیل بازار تجهیزات

بازار جهانی تجهیزات بیومتریک سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۷

تجهیزات بیومتریک تایید اعتبار، بیشترین سهم را در رشد این بازار دارد

در این بین، تکنولوژی تشخیص هویت با اثرانگشت بیشترین مصرف را دارد. و به نظر می رسد صنایع مربوط به امنیت مهاجرت و مسافرت، پاسپورت و ویزا و گواهینامه رانندگی عامل بخش بزرگی ازین رشد باشد.

بیومتریک در تجهیزات الکترونیکی

بیومتریک در بخش تجهیزات الکترونیکی هم عامل قدرتمندی محسوب می شود.

بخش بزرگی از رشد این بازار مرهون گوشی های هوشمند در صنعت تجهیزات مصرفی الکترونیکی است.

کمپانی های مربوط در سطح گسترده ای در حال ارتقای قابلیت های امنیتی بیومتریک مقرون بصرفه و پیشرفته هستند. در این زمینه شاهد رشد سریع طراحی چیپ ها و الگوریتم های تشخیص صدا و چهره بودیم. همچنین کاهش هزینه تکنولوژی بیومتریک در تجهیزات الکترونیکی نیز نقش مهمی در رشد این بازار داشته است.

پیش بینی رشد بازار در منطقه جغرافیایی آسیا اقیانوسیه

براساس این گزارش، بازار منطقه آسیا اقیانوسیه بالاترین ضریب رشد را در این دوره از آن خود خواهد کرد. بازار سیستم بیومتریک آسیا-اقیاموسیه به چین، ژاپن، هند، استرالیا، کرده جنوبی و بقیه منطقه آسیا اقیانوسیه مربوط می شود. در همین راستا، وجود کارخانجات سیستم های بیومتریک مثل  Assa Abloy، فوجیتسو، NEC و … در رشد اقتصادی کشورهای چین، ژاپن، هند و کره جنوبی نیز تاثیر گذار خواهد بود.

بازار جهانی بیومتریک

نرخ رشد کشورهایی که بیشترین سهم بازار را از آن خود می کنند

لازم به ذکرست، بازیگران اصلی بازار سیستم بیومتریک برندهای Thales Group ، Idemia ، Assa Abloy ، NEC ، Fujitsu ، Precise Biometrics Secunet Security Networks ، Stanley Black & Decker ، Aware Inc ، و  Cognitec خواهند بود.

منبع: marketsandmarkets

 

در سایت ایران آلارم و پیج اینستاگرام ایران آلارم آخرین اخبار، تکنولوژیها و محصولات جدید صنعت تجهیزات ایمنی و حفاظتی را دنبال کنید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *