۱۴۰۱-۰۳-۰۱

حفاظت حریق هوشمند با تکنولوژی یادگیری ماشین هوش مصنوعی (فیلم)

حفاظت حریق هوشمند باتکنولوزی یادگیری ماشین میسر شد

ورود قطره ای هوش مصنوعی به دنیای حفاظت حریق هوشمند

حفاظت حریق هوشمند با تکنولوژی یادگیری ماشین هوش مصنوعی میسر شد .

سیستم های اسپرینکلر حریق برای تضمین ایمنی ساکنین حیاتی هستند ، اما همین سیستم های ایمنی اگر ایمن سازی نشوند ، خود می توانند باعث صدمات جبران ناپذیری شوند .

همانطور که می دانید ، اسپرینکلرها در هر دقیقه تا ۲۴ گالون آب می توانند تخلیه کنند ، اما اگر اتفاقی در اثر خرابی فعال شوند ، صدها گالون آب در چند دقیقه رها می کنند. به این ترتیب آب همه جا را فرا می گیرد . علاوه بر آن ، همچون دیگر سیستم های لوله کشی ، موارد دیگری مثل شکستن یا ضربه خوردن لوله ها هم می تواند خرابی به بار آورد .

وقتی لوله های اسپرینکلر حریق کهنه و قدیمی می شود ، شکننده و سوراخ شده و با گذر فشار بالای آب یا مواد می ترکند . پس باید فکری به حال آنها کرد.

راهکار جدید WINT از آسیب و خرابی آبی که بصورت اتفاقی و یا در اثر ضربه ، از سیستم اسپرینکلر حفاظت حریق تخلیه می شود ، جلوگیری می کند .

حفاظت حریق هوشمند

ورود قطره ای هوش مصنوعی به دنیای حفاظت حریق هوشمند

تجهیزات WINT کنار منبع اسپرینکلر نصب می شوند و می توانند نشت قطره های کم هم تشخیص دهند . تکنولوژی AI و ماشین لرنینگ با مانیتور هوشمند و آلارم دادن باعث تعمیر و رسیدگی به موقع می شود و جلوی رخداد فاجعه را می گیرند .

به این ترتیب ، تحلیلگر پیشرفته جریان آب WINT ، نه تنها از به بار آمدن خسارت جلوگیری می کند ، بلکه حدود ۲۰ تا ۲۵ % به کاهش مصرف آب که در اثر نشت قطره ای رخ می دهد نیز کمک می کند .

منبع : wint

 

 

در سایت ایران آلارم و پیج اینستاگرام ایران آلارم آخرین اخبار، تکنولوژیها و محصولات جدید صنعت تجهیزات ایمنی و حفاظتی را دنبال کنید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *