۱۳۹۹-۰۴-۲۱

نرم افزار نظارت برای نظارت تجهیزات اعلام حریق خودکار

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۳ سال قبل
  • بدون دیدگاه
نرم افزار نظارت برای نظارت تجهیزات اعلام حریق خودکار

نرم افزار نظارت برای نظارت تجهیزات اعلام حریق خودکار

محبوبیت تلفن های هوشمند و تبلت با بیش از ۱۲۰ میلیون فعال سازی در ماه در سال ۲۰۱۵ واضح و مشخص است. با معرفی تجهیزات موبایلی کار نظارت و مدیریت وسایل ایمنی ساده تر شده است. اتوماسیون کار مدیریت خدمات و قطعات، برنامه ریزی و ردیابی را بهینه تر کرده است.
با هوشمند تر شدن گوشی های همراه، از آنها به عنوان ابزار های نظارت و بررسی اتوماتیک استفاده می شود. تجهیزات موبایلی مانند iPhone,iPad و گوشی های اندروید و تبلت ها به ابزار روزمره همه ما تبدیل شده اند.

تجهیزات نظارت حریق خودکار با استفاده از iPad یا موبایل های اندرویدی

بیشتر گوشی های هوشمند و تبلت ها بر اساس iOS یا اندروید کار می کنند و هر دوی این پلت فرم ها قابلیت مدیریت تجهیزات آتش نشانی و اپلیکیشن های نظارت امنیتی را دارند. اپ های طراحی شده برای نظارت بدون نیاز به کاغذ باید بتوانند همان اطلاعات کتاب های کاغذی را ارائه بدهند. برای مثال، اگر نظارت شامل پر کردن هفتگی دفتر چه آب پاش باشد، اپ iPad می تواند همان کار را به شکل الکترونیکی انجام دهد با این امکانات که می تواند با استفاده از متن یا صدا نیز کار کند.
اپلیکیشن های نظارت بدون نیاز به کاغذ برای نظارت آتش نشانی به فرد بازدید کننده این امکان را می دهد که به اطلاعات گذشته، حال و آینده دسترسی سریعی داشته باشد. صفحاتی که استفاده از آنها ساده است در موارد بازدید عملکرد بازبینی را بهبود می دهد. ساده سازی دکمه های مربوط به بازرسی و نیاز به کمترین دکمه به بازدید کننده این امکان را می دهد که به سادگی و سرعت با نرم افزار بازبینی خو بگیرد.
هنگام استفاده از اپلیکیشن مناسب، پروسه جمع آوری داده های بازدید و تست در میدان ساده است وتمام اطلاعات را جمع آوری می کند:
a. کار با اپلیکیشن باید ساده باشد. چون در میدان و در محل از آن استفاده می شود، بازدید کننده باید قادر باشد به سرعت اپلیکیشن را مدیریت کند و یاد بگیرد چگونه به کار کرد مورد نظر برسد.
b. من یکی از پرو پا قرص ترین طرفداران اپلیکیشن های حالت آف لاین هستم که فرد بازدید کننده بدون نیاز به اتصال به اینترنت می توان از اپ استفاده کند. بدین ترتیب اپ می تواند به سادگی جای کاغذ را بگیرد، اما بدون نیاز به اتصال به اینترنت و افزایش هزینه.
این سوال پیش می آید که یک اپ چگونه می تواند بدون اتصال اینترنت کار کند؟ بسیار ساده است. کاربر می تواند تمام اطلاعات را وارد و دریافت کند، شامل ماده مرجع و تصاویر. عدم نیاز به اتصال به اینترنت در مناطق دور از اینترنت (مانند زیر زمین ها) و کاهش هزینه ها از مزایای این روش است.
c. بارکد ها توسط دوربین داخلی موبایل به اپلیکیشن فرستاده می شود. بازدید کننده می تواند وسایل مربوط به آتش را به سرعت بررسی کند و به سرعت به اطلاعات مورد نیاز دسترسی داشته باشد. اسکنر می تواند به همراه اپلیکیشن برای دریافت اطلاعات مورد استفاده قرار گیرد: مانند آخرین ایراد مشخص شده، برنامه بعدی (مانند هفتگی، ماهانه) و…
d. عکس برداری و همراه ساختن آنها با نتایج تست و بازرسی نیز بسیار مهم است. بازدیدکنندگان باید قادر باشند تصاویر را ضبط کنند و آن را به شکل دلخواه تغییر دهند (مثلا محل خطا را مشخص کنند). علاوه بر آن، انتقال وایرلس تصاویر باید به شکل بهینه و امن انجام شود.
e. ساده سازی جمع آوری اطلاعات با توابع استاندارد سازی نیز بسیار اهمیت دارد. کاربر باید قادر باشد مقادیر را از لیست های متعدد انتخاب کند و بدین ترتیب ورودی داده را به حداقل برساند.

نرم افزار نظارت برای نظارت تجهیزات اعلام حریق خودکار

شکل:‌ رکورد کردن بدون نیاز به کاغذ بازدید های ایمنی با استفاده از نرم افزار موبایلی
اپلیکیشن بازدید آتش نشانی باید داده ها و اطلاعات قبلی و همچنین نتایج تست های قبلی را نیز به بازدید کننده بدهد.
موبایل دارای امکاناتی مانند دوربین، وای فای، NFC، ساعت و GPS است که می تواند برای انجام عملیات مختلف مانند تشخیص سریع وسیله یا نقاط ورود و خروج، سند سازی، ضبط شاهد های تصویری، بهبود بازدهی و کاهش خطاهای انسانی مورد استفاده قرار بگیرند.
Techs4Biz محصولات Pervidi را معرفی می کند که مدیریت خدمات، مدیریت دارایی و اموال، مدیریت نگهداری و مدیریت بازدید و بازبینی را در هم ادغام کرده است تا بدین ترتیب بازدهی عملیاتی را افزایش و هزینه ها را کاهش دهد. Techs4Biz محصولات تکنولوژیکی در ۷ زبان مختلف تولید کرده است و دفاتری در استرالیا، کانادا و آمریکا دارد.
برای اطلاعات بیشتر به سایت Techs4Biz.com مراجعه کنید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *